bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308036



*

nr 1230 8036


Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige


Oljemålning, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Engelbrektskyrkan, Stockholm, signerad NZ. Olja på duk, 35x25


Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 januari 2019
kl 18:56:06


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 01:00:31 1      100 kr
12/1 13:51:40 2      150 kr
13/1 02:08:17 1      250 kr
17/1 23:09:49 3      250 kr
17/1 23:09:49 1      250 kr (Automatiskt)
17/1 23:10:17 3      300 kr
17/1 23:10:48 3      500 kr
18/1 15:05:52 4      500 kr
18/1 15:05:52 3      500 kr (Automatiskt)
18/1 15:06:40 4      600 kr
20/1 10:53:29 5      800 kr
21/1 10:29:29 6      1.800 kr
21/1 15:13:35 7      1.500 kr
21/1 15:13:35 6      1.600 kr (Automatiskt)
21/1 15:14:08 7      2.000 kr
21/1 16:14:52 6      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Nisse Zetterberg

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Läs mer om Nisse Zetterberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelbrektskyrkan kyrkor nisse zetterberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige östermalm
  • 7536 Familjeikon
    1800-tal, oljemålning, pannå, 11x8,5
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:26
  • 9277 Ikon
    omkring 1900,10,5x8,5
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:20
  • 7644 Miniatyr
    Signerad, Kvinna, 1800-tal, diameter: 7
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 20:28
  • 7643 Miniatyrer
    2 st, Sèvresmärke, Frankrike. Diameter: 4 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 20:27
  • 9218 Oljemålning
    1800-tal. Olja på duk, 50x40
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 20:43
  • 7608 Oljemålning
    Ålund, signerad. 1945, Stilleben. Olja på pannå, 4..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 jan kl 19:32




Ladda ner broschyr