KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308036

nr 1230 8036

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Oljemålning, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Engelbrektskyrkan, Stockholm, signerad NZ. Olja på duk, 35x25

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 21 januari 2019
kl 18:56:06

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg