KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15201034

nr 1520 1034

Nils Forsberg

(1842-1934), Sverige

Oljemålning, Nils Forsberg (1842-1934) Signerad, daterad -99, Man i rustning. Olja på duk, 45x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x53 cm

Nils Forsberg, svensk bildkonstnär född 1842, död 1934.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 6 februari 2023
kl 19:21:24

2/2 12:25:15 1      2.000 kr
6/2 19:16:24 2      Vinnande bud

Nils Forsberg

Läs mer om Nils Forsberg