KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15652052

nr 1565 2052

Nils Carlstedt

(1898-1980), Sverige

Oljemålning, Brännkyrkagatans backe. Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x65 cm

Kondition: skadad ram

Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare.

måndag 25 september 2023
kl 18:09:12

  • Tema
  • 25 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nils Carlstedt

Läs mer om Nils Carlstedt