KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15652052
nr 1565 2052
Nils Carlstedt
(1898-1980), Sverige
Oljemålning, Brännkyrkagatans backe. Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x65 cm
Kondition: skadad ram
Nils Carlstedt, född 1898 i Stockholm, död 1980,
svensk målare.
måndag 25 september 2023
kl 18:09:12
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Nils Carlstedt
svensk målare.
Läs mer om Nils Carlstedt