KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11848040

nr 1184 8040

Mollie Faustman

(1883-1966), Sverige

Oljemålning, Kvinna med cykel, monogramsignerad. Olja på duk, 62x73 cm

Mollie Faustman, född 1883 i Stockholm, död 1966 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 21 maj 2018
kl 20:33:32

21/5 16:06:01 1      Vinnande bud

Mollie Faustman

Läs mer om Mollie Faustman