KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11848040
nr 1184 8040
Mollie Faustman
(1883-1966), Sverige
Oljemålning, Kvinna med cykel, monogramsignerad. Olja på duk, 62x73 cm
Mollie Faustman, född 1883 i Stockholm, död 1966 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 21 maj 2018
kl 20:33:32
21/5 16:06:01
Mollie Faustman
Läs mer om Mollie Faustman