KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12352288

nr 1235 2288

Max Marcus

(1879-1955), Sverige

Oljemålning, Max Marcus (1879-1955), Sverige. "Arild 1948", signerad a tergo. Olja på pannå, ca 50x60 cm

Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 februari 2019
kl 18:17:31

18/2 17:42:08 1      Vinnande bud

Max Marcus

Läs mer om Max Marcus