KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075006
nr 1507 5006
Mauritz Drougge
(1874-1949), Sverige
Oljemålning, Fågel över stormigt hav. Signerad. Olja på duk, 58x160 cm, yttermått inklusive ram: 64x167 cm
Mauritz Drougge, svensk bildkonstnär född 1874, död 1949.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:55:12
1/12 23:03:46
3/12 12:52:55
Mauritz Drougge
Läs mer om Mauritz Drougge