KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15474177
nr 1547 4177
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Tussilago. Signerad. Olja på pannå, 21x15 cm, yttermått inklusive ram: 24x18 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 juni 2023
kl 18:51:55
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg