KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943215
*
nr 1494 3215
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2022
kl 19:51:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 18:50:16
1
100 kr
3/10 00:05:07
2
200 kr
3/10 17:19:04
3
250 kr
3/10 17:48:11
2
450 kr
3/10 17:54:52
4
350 kr
3/10 17:54:52
2
400 kr (Budbetjänt)
3/10 17:55:01
4
450 kr
3/10 17:55:01
2
450 kr (Budbetjänt)
3/10 17:55:18
4
500 kr
3/10 19:28:45
5
700 kr
3/10 19:38:59
6
1.000 kr
3/10 19:42:37
5
1.000 kr
3/10 19:42:37
6
1.000 kr (Budbetjänt)
3/10 19:43:06
5
1.100 kr
3/10 19:45:02
6
1.200 kr
3/10 19:46:37
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maurice Moberg
nr 1494 3215
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 18:50:16 | 1 | 100 kr |
3/10 00:05:07 | 2 | 200 kr |
3/10 17:19:04 | 3 | 250 kr |
3/10 17:48:11 | 2 | 450 kr |
3/10 17:54:52 | 4 | 350 kr |
3/10 17:54:52 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
3/10 17:55:01 | 4 | 450 kr |
3/10 17:55:01 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
3/10 17:55:18 | 4 | 500 kr |
3/10 19:28:45 | 5 | 700 kr |
3/10 19:38:59 | 6 | 1.000 kr |
3/10 19:42:37 | 5 | 1.000 kr |
3/10 19:42:37 | 6 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
3/10 19:43:06 | 5 | 1.100 kr |
3/10 19:45:02 | 6 | 1.200 kr |
3/10 19:46:37 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk mÃ¥lare och grafiker, död 2014.Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06