KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502060
*
nr 1450 2060
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, daterad 78, Djurgårdsbrunn. Olja på duk, 62x75, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 19:40:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:26:06
1
Vinnande bud
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgårdsbrunn maurice moberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Maurice Moberg
nr 1450 2060
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, daterad 78, Djurgårdsbrunn. Olja på duk, 62x75, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 19:26:06 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk mÃ¥lare och grafiker, död 2014.Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgårdsbrunn maurice moberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



