KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929007
nr 1492 9007
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
måndag 26 september 2022
kl 20:02:51
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg