KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13823106
nr 1382 3106
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Lök. Signerad. Olja på duk, 21x26, yttermått inklusive ram: 24x28 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:48:22
300 kr
350 kr
400 kr
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg