KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11796419
nr 1179 6419
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, "Tussilago". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 20x26
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 23 april 2018
kl 18:03:56
23/4 09:39:32
150 kr
23/4 15:40:37
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason