KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565226
nr 1556 5226
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, Uppsala slott. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 19:40:48
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Martin Säflund
Läs mer om Martin Säflund