KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033023
nr 1503 3023
Martin Emond
(1895-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Saxtorp, Olja på pannå, 60x92 cm, yttermått inklusive ram: 74x104
Martin Emond, svensk målare född 1895, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:00:00
350 kr