KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4036014
nr 403 6014
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Torrt gräs', signerad och daterad 1968, duk 60 x 81
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
750 kr
måndag 3 april 2006
30/3 21:34:46
500 kr
3/4 01:50:17
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason