KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204422
nr 1420 4422
Märtha Åkerberg-Sirinyan
(1919-2010), Sverige
Oljemålning, Kust, Gotland. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x49 cm
Märtha Åkerberg-Sirinyan, svensk målare född i Örebro 1919, död 2010 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:32:51
22/9 16:04:43
100 kr
27/9 18:27:52
Märtha Åkerberg-Sirinyan
Läs mer om Märtha Ã…kerberg-Sirinyan