KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15123169
nr 1512 3169
Märta Grundell-Grünewald
(1908-1946), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1930. Olja på pannå, 48x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x40 cm
Kondition: färgbortfall
Märta Grundell-Grünewald, svensk bildkonstnär född i Gävle 1908, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 december 2022
kl 18:07:37
100 kr
150 kr
Märta Grundell-Grünewald
Läs mer om Märta Grundell-Grünewald