KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539434
*
nr 1553 9434
Marianne Bos Maréng
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, "Träd i motljus". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x104 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 19:05:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/7 14:39:59
1
500 kr
27/7 21:13:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs mer om Marianne Bos Maréng
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne bos maréng olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs mer om Marianne Bos Maréng
nr 1553 9434
Marianne Bos Maréng
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, "Träd i motljus". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x104 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/7 14:39:59 | 1 | 500 kr |
27/7 21:13:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.Läs mer om Marianne Bos Maréng
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne bos maréng olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36