KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17187026
nr 1718 7026
Margareta Adelborg
(1918-2012), Sverige
Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad, daterad -90. Olja på duk, 65x48 cm, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 19:42:43
25/8 19:37:43
25/8 19:38:26
Margareta Adelborg
Läs mer om Margareta Adelborg