KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17187023
nr 1718 7023
Margareta Adelborg
(1918-2012), Sverige
Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad, daterad -87. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 74x95 cm
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
onsdag 27 augusti 2025
kl 12:41:30
Margareta Adelborg
Läs mer om Margareta Adelborg