KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8638046
*
nr 863 8046
Marc Henzel
(1896-1952), Sverige
Oljemålning , Marc Henzel (1896-1952), signerad, 1932, 90x115
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2013
kl 19:44:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 23:07:33
1
3.200 kr
2/12 18:19:52
2
3.200 kr
2/12 18:20:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marc henzel olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Marc Henzel
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
nr 863 8046
Marc Henzel
(1896-1952), Sverige
Oljemålning , Marc Henzel (1896-1952), signerad, 1932, 90x115
Marc Henzel, svensk målare och tecknare född 1896, död 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 23:07:33 | 1 | 3.200 kr |
| 2/12 18:19:52 | 2 | 3.200 kr |
| 2/12 18:20:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marc henzel olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



