KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974070
*
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 20:03:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 18:21:19
1
1.000 kr
24/10 18:52:08
2
Vinnande bud
24/10 19:05:41
1
1.300 kr
24/10 19:05:41
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Maj Arnell
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 18:21:19 | 1 | 1.000 kr |
24/10 18:52:08 | 2 | Vinnande bud |
24/10 19:05:41 | 1 | 1.300 kr |
24/10 19:05:41 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55