KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351097
*
nr 1335 1097
Li Hertzman-Ericson
(1933-2017), Sverige
Oljemålning, "I Althea". Signerad. Olja på pannå, 52,5x42 cm
Li Hertzman-Ericson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2017.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:03:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 22:26:20
1
Vinnande bud
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Li Hertzman-Ericson
Li Hertzman-Ericson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2017.
Läs mer om Li Hertzman-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: li hertzman-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Li Hertzman-Ericson
Li Hertzman-Ericson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2017.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Li Hertzman-Ericson
nr 1335 1097
Li Hertzman-Ericson
(1933-2017), Sverige
Oljemålning, "I Althea". Signerad. Olja på pannå, 52,5x42 cm
Li Hertzman-Ericson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2017.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/6 22:26:20 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Li Hertzman-Ericson
Li Hertzman-Ericson, svensk bildkonstnär född 1933, död 2017.Läs mer om Li Hertzman-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: li hertzman-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



