KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556124
*
nr 1455 6124
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 21:00:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 13:13:00
1
1.800 kr
21/3 16:38:22
2
1.100 kr
21/3 16:38:22
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/3 16:58:20
2
1.600 kr
21/3 16:58:20
1
1.700 kr (Budbetjänt)
21/3 20:55:19
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar provencé svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Leopold Fare
nr 1455 6124
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 13:13:00 | 1 | 1.800 kr |
21/3 16:38:22 | 2 | 1.100 kr |
21/3 16:38:22 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/3 16:58:20 | 2 | 1.600 kr |
21/3 16:58:20 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
21/3 20:55:19 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leopold fare olja olja på duk oljemålning oljemålningar provencé svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06