KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507115
nr 1550 7115
Leoo Verde
(1904-1976), Sverige
Oljemålning, Komposition med träd. Signerad, daterad 1973. Olja på duk, 101x80 cm, yttermått inklusive ram: 103x83 cm
Kondition: smärre dukskada
Leoo Verde, svensk målare född i Stockholm 1904, död 1976.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:42:00
3/7 20:28:13