KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565148
*
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2023
kl 20:03:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 06:59:13
1
Vinnande bud
20/8 08:55:21
2
1.500 kr
20/8 08:55:21
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Lennart Wickström
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Wickström
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 06:59:13 | 1 | Vinnande bud |
20/8 08:55:21 | 2 | 1.500 kr |
20/8 08:55:21 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1928, död 2014 .Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52