KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894335
*
nr 1289 4335
Lennart Pilotti
(1912-1981), Sverige
Oljemålning, Flicka. Signerad. Olja på pannå, 46x37 cm
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 20:28:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 15:20:43
1
100 kr
18/11 17:44:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Pilotti
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
Läs mer om Lennart Pilotti
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka lennart pilotti olja olja på pannå oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lennart Pilotti
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
Läs mer om Lennart Pilotti
nr 1289 4335
Lennart Pilotti
(1912-1981), Sverige
Oljemålning, Flicka. Signerad. Olja på pannå, 46x37 cm
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/11 15:20:43 | 1 | 100 kr |
| 18/11 17:44:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Pilotti
Lennart Pilotti, svensk mÃ¥lare och skÃ¥despelare, född i Stockholm 1912, död 1981.Läs mer om Lennart Pilotti
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka lennart pilotti olja olja på pannå oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



