KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12702366
*
nr 1270 2366
Leif Wideryd
(1945-2011), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1998. Olja på duk, 72x71 cm
Leif Wideryd, svensk bildkonstnär född 1945, död 2011.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 20:09:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 16:38:30
1
300 kr
24/8 13:42:11
2
700 kr
24/8 22:13:57
1
400 kr
24/8 22:13:57
2
450 kr (Budbetjänt)
24/8 22:14:48
1
500 kr
24/8 22:14:48
2
600 kr (Budbetjänt)
25/8 07:52:42
1
700 kr
25/8 07:52:42
2
700 kr (Budbetjänt)
25/8 17:38:40
1
800 kr
25/8 18:32:18
2
1.000 kr
26/8 17:35:45
3
1.500 kr
26/8 17:39:06
2
1.300 kr
26/8 17:39:07
3
1.400 kr (Budbetjänt)
26/8 17:42:17
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leif wideryd olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Leif Wideryd
Leif Wideryd, svensk bildkonstnär född 1945, död 2011.
Läs om budbetjänten
nr 1270 2366
Leif Wideryd
(1945-2011), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1998. Olja på duk, 72x71 cm
Leif Wideryd, svensk bildkonstnär född 1945, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 16:38:30 | 1 | 300 kr |
| 24/8 13:42:11 | 2 | 700 kr |
| 24/8 22:13:57 | 1 | 400 kr |
| 24/8 22:13:57 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 24/8 22:14:48 | 1 | 500 kr |
| 24/8 22:14:48 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 25/8 07:52:42 | 1 | 700 kr |
| 25/8 07:52:42 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 25/8 17:38:40 | 1 | 800 kr |
| 25/8 18:32:18 | 2 | 1.000 kr |
| 26/8 17:35:45 | 3 | 1.500 kr |
| 26/8 17:39:06 | 2 | 1.300 kr |
| 26/8 17:39:07 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 26/8 17:42:17 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: leif wideryd olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



