KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314514
nr 1431 4514
Leif Formgren
(1936-1998), Sverige
Oljemålning, Ockelbo kyrka. Signerad, daterad 79. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Leif Formgren, svensk målare, tecknare, illustratör född 1936, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 15 november 2021
kl 19:02:23
150 kr
Leif Formgren
Läs mer om Leif Formgren