KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17478001
nr 1747 8001
Lars Tärning
(1945-2025), Sverige
Oljemålning, "Le Cardinale Bordeaux". Signerad, daterad -18. Olja på pannå, 39x31 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 december 2025
kl 20:09:12
400 kr
500 kr
600 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
6
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
6
1.200 kr
6
1.300 kr
6
Lars Tärning
Läs mer om Lars Tärning