KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16363149
nr 1636 3149
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 12x21 cm, yttermått inklusive ram: 24x33 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 19 augusti 2024
kl 19:13:43
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman