KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145449
nr 1414 5449
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x75 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 19:58:01
22/8 14:27:34
100 kr
23/8 19:53:01
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius