KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824110
nr 1382 4110
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 33x40cm, yttermått inklusive ram: 44x52cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 mars 2021
kl 20:55:13
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius