KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354297
*
nr 1235 4297
Kurt Heinonen
(1915-1983), Finland
Oljemålning, Sotenäs, signerad. Olja på duk, 49x19
Kurt Heinonen, född 1915 i Helsingfors, död 1983.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:53:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 10:39:04
1
100 kr
18/2 14:48:05
2
150 kr
18/2 16:02:45
3
200 kr
18/2 16:53:37
4
300 kr
18/2 18:24:53
1
300 kr
18/2 18:24:53
4
300 kr (Budbetjänt)
18/2 18:28:20
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland kurt heinonen norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar sotenäs
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Kurt Heinonen
Kurt Heinonen, född 1915 i Helsingfors, död 1983.
Läs om budbetjänten
nr 1235 4297
Kurt Heinonen
(1915-1983), Finland
Oljemålning, Sotenäs, signerad. Olja på duk, 49x19
Kurt Heinonen, född 1915 i Helsingfors, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 10:39:04 | 1 | 100 kr |
18/2 14:48:05 | 2 | 150 kr |
18/2 16:02:45 | 3 | 200 kr |
18/2 16:53:37 | 4 | 300 kr |
18/2 18:24:53 | 1 | 300 kr |
18/2 18:24:53 | 4 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/2 18:28:20 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland kurt heinonen norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar sotenäs
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49