KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235209
nr 1423 5209
Kurt Heinonen
(1915-1983), Finland
Oljemålning, Fiskeläge "Orust". Signerad. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 37x46 cm
Kurt Heinonen, född 1915 i Helsingfors, död 1983.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:45:48
30/9 13:35:36
100 kr
4/10 18:19:31