KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077143
nr 1407 7143
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Kongo 63, "storvilt". Olja på duk, 34x64, yttermått inklusive ram: 47x77 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:40:47
23/6 07:55:01