KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848582
*
nr 1284 8582
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 72x50 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:04:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 17:25:02
1
100 kr
28/10 18:33:31
2
Vinnande bud
28/10 18:49:26
3
500 kr
28/10 18:49:26
2
600 kr (Budbetjänt)
28/10 18:49:50
3
700 kr
28/10 18:49:50
2
800 kr (Budbetjänt)
28/10 19:43:50
1
1.000 kr
28/10 19:43:50
2
1.100 kr (Budbetjänt)
28/10 19:59:38
1
1.500 kr
28/10 19:59:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Kurt Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kurt Björkegren
nr 1284 8582
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 72x50 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 17:25:02 | 1 | 100 kr |
| 28/10 18:33:31 | 2 | Vinnande bud |
| 28/10 18:49:26 | 3 | 500 kr |
| 28/10 18:49:26 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 28/10 18:49:50 | 3 | 700 kr |
| 28/10 18:49:50 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 28/10 19:43:50 | 1 | 1.000 kr |
| 28/10 19:43:50 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 28/10 19:59:38 | 1 | 1.500 kr |
| 28/10 19:59:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Kurt Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



