KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163133
*
nr 1316 3133
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, Grodd. Olja på pannå, 50x86 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 20:39:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 12:49:16
1
1.000 kr
30/3 00:01:43
2
1.100 kr
30/3 20:31:25
1
1.200 kr
30/3 20:34:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Kurt Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grodd kurt björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45
-
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
*
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Kurt Björkegren
nr 1316 3133
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, Grodd. Olja på pannå, 50x86 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 12:49:16 | 1 | 1.000 kr |
30/3 00:01:43 | 2 | 1.100 kr |
30/3 20:31:25 | 1 | 1.200 kr |
30/3 20:34:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Kurt Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grodd kurt björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
1031 Oljemålning
Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17 -
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45 -
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37