KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797374
nr 1479 7374
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1983, "Prova hattar". Olja på pannå, 15x14 cm, yttermått inklusive ram: 19x18 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:06:23
18/7 18:20:12
600 kr
18/7 18:59:17
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred