KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873022
nr 1587 3022
Kristina Jöred
(1913-2003), Sverige
Oljemålning, "Från gård till gård". Signerad, daterad -88. Olja på duk, 45x49 cm, yttermått inklusive ram: 50x54 cm
Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:10:25
100 kr
150 kr
250 kr
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Kristina Jöred
Läs mer om Kristina Jöred