KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351041

nr 1335 1041

Kristiina Kaasik

(f. 1943), Estland

Oljemålning, "Landscape in nowhere". Signerad, daterad -92. Olja på duk, 49x38 cm

Kristiina Kaasik, bildkonstnär född 1943.

Utrop:

600 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:49:45

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Kristiina Kaasik

Läs mer om Kristiina Kaasik