KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033047
*
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 20:17:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:45:17
1
1.200 kr
21/11 19:56:35
2
1.200 kr
21/11 19:56:35
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/11 19:56:41
2
1.600 kr
21/11 20:08:14
3
1.500 kr
21/11 20:08:14
2
1.600 kr (Budbetjänt)
21/11 20:12:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Läs mer om Konrad Simonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konrad simonsson landskap med sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Konrad Simonsson
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 18:45:17 | 1 | 1.200 kr |
| 21/11 19:56:35 | 2 | 1.200 kr |
| 21/11 19:56:35 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 21/11 19:56:41 | 2 | 1.600 kr |
| 21/11 20:08:14 | 3 | 1.500 kr |
| 21/11 20:08:14 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 21/11 20:12:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1843, död 1911.Läs mer om Konrad Simonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konrad simonsson landskap med sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



