KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033047
*
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 20:17:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:45:17
1
1.200 kr
21/11 19:56:35
2
1.200 kr
21/11 19:56:35
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/11 19:56:41
2
1.600 kr
21/11 20:08:14
3
1.500 kr
21/11 20:08:14
2
1.600 kr (Budbetjänt)
21/11 20:12:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Läs mer om Konrad Simonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konrad simonsson landskap med sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15
*
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Konrad Simonsson
nr 1503 3047
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm, yttermått inklusive ram: 312x40 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 18:45:17 | 1 | 1.200 kr |
21/11 19:56:35 | 2 | 1.200 kr |
21/11 19:56:35 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/11 19:56:41 | 2 | 1.600 kr |
21/11 20:08:14 | 3 | 1.500 kr |
21/11 20:08:14 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
21/11 20:12:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Konrad Simonsson
Karl Konrad Simonsson, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1843, död 1911.Läs mer om Konrad Simonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konrad simonsson landskap med sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:06 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:15