KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878264
nr 1387 8264
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Motiv från Venedig. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:52:32
26/3 20:17:34
100 kr
29/3 16:41:17