KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406173
nr 1640 6173
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:40:45
29/8 09:11:28
Knut Hanqvist
Läs mer om Knut Hanqvist