KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17041002
nr 1704 1002
Karl Theodor Boehme
(1866-1939), Tyskland
Oljemålning, Kustklippor. Signerad, daterad Capri, 1895. Olja på duk, 33x51 cm, yttermått inklusive ram: 44x63 cm
Karl Theodor Boehme, tysk målare född 1866, död 1939.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 26 maj 2025
kl 19:41:32
1/5 20:09:30
- Klassiska
26 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Karl Theodor Boehme
Läs mer om Karl Theodor Boehme