KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354659
nr 1235 4659
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Pojke, signerad. -34. Olja på pannå, 43x37
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 februari 2019
kl 19:11:47
100 kr
150 kr