KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14009494
nr 1400 9494
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Ekor vid brygga. Signerad. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 35x42 cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:25:43
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr