KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15627300
nr 1562 7300
Karl Kaufmann
(1843-1905), Österrike
Oljemålning, Utsikt mot Basilica di Santa Maria della Salute, Venedig. Signerad "L Bertini". Olja på duk, 36x56 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
Karl Kaufmann, österrikisk bildkonstnär född 1843, död i Wien 1905.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 11 september 2023
kl 18:33:38
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Karl Kaufmann
Läs mer om Karl Kaufmann