KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16011015

nr 1601 1015

Karl Gustaf KG Nilson

(f. 1942), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad 1973 a tergo. Olja på duk, 34x34 cm, yttermått inklusive ram: 35x35 cm

Kondition: smidde skada (färgbortfall)

Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 26 februari 2024
kl 18:01:04

  • Klassiska
  • 26 feb

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Karl Gustaf KG Nilson

Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson