KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636130
nr 1363 6130
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, landskap. Signerad. Olja på pannå, 60x76 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:49:51
25/11 22:10:39